Puchar Polski nie dla Falubazu

Derby Falubazu ze Stalą mają wieloletnią tradycję, a potyczki Falubazu ze Stilonem? Ten rozdział piłkarskiej historii zapisał dopiero pierwszą kartkę.

Wczoraj w Świebodzinie odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. KS Falubaz Zielona Góra uległ Stilonowi Gorzów 1:3. Spotkanie zwłaszcza w pierwszej połowie było ciekawym i wyrównanym widowiskiem. Prowadzenie gorzowianom dał w 13 minucie Kordian Ziajka, wyrównał w 26 minucie Piotr Piwowarski. Kolejne gole padły już po przerwie. W 61 minucie Stilon powrócił na prowadzenie za sprawą gola Adama Gruszeckiego, a wynik ustalił już w doliczonym czasie gry Michał Chyrek.

Andrzej Dorniak – KS Falubaz Zielona Góra

Mecz był niejako ukoronowaniem udanego sezonu Falubazu. Zielonogórzanie na kolejkę przed końcem mają już zapewniony awans do III ligi. Dotarcie do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim też traktują jak ogromny sukces.

Jarosław Miś – trener KS Falubazu Zielona Góra

W sobotę ostatni akcent piłkarskiego sezonu. Falubaz podejmie na dołku przy ul. Sulechowskiej jedenastkę Promienia Żary.  Początek spotkania o godzinie 17:00.