PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Puchar dla Lechii! [WIDEO]

Piłkarze Lechii Zielona Góra z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim! W finale rozegranym w Zbąszynku podopieczni Andrzeja Sawickiego pokonali Wartę Gorzów 3:0 (2:0).

Prowadzenie Lechii dał w 32 minucie Artur Małecki, który świetnym strzałem sfinalizował akcję zainicjowaną przez Sebastiana Górskiego. Cztery minuty później sfaulowany w polu karnym został Szymon Kobusiński. Poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę.

W drugiej połowie Lechia oddała nieco inicjatywę. Warta nie była jednak w stanie zagrozić poważnie pod bramką Wojciecha Fabisiaka. Bramkarz Lechii w doliczonym czasie gry obronił jeszcze rzut karny podyktowany za faul Rafała Ostrowskiego. Chwilę wcześniej trzecią bramkę dla Lechii zdobył wprowadzony w drugiej połowie Krzysztof Staśkiewicz.

Pucharu Polski nie udało mi się zdobyć, wojewódzki udało się. Cieszę się bardzo. Pokazaliśmy w tej edycji fajną piłkę, a przede wszystkim chcieliśmy grać w piłkę. Myślę, że z całego przebiegu pucharu zasłużyliśmy na sukces. Nie było na początku łatwo. Wiadomo, rywal się nie położy. Na nas w regionie rywale będą spinać się podwójnie – powiedział po meczu Łukasz Garguła.

Lechia tym samym awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski już na szczeblu centralnym. Teraz zielonogórzan będzie czekać mecz w ramach 1/32 z trzecioligowym Świtem Skolwin Szczecin.