Porażka – dobry okres Lechii przerwany

Lechia UKP wraca z Sosnowca bez punktów. W sobotę na stadionie byłego pierwszoligowca zielonogórzanie konsekwentnie bronili bezbramkowego remisu. Jednak na początku drugiej połowy drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę obejrzał Krystian Głowania. Od tej pory dobra gra Lechii została przerwana. Na 8 minut przed końcem meczu podał Krzysztof Myśliwy, a nie pilnowany przez obrońców Rafał Bałecki trafił do siatki. Przegrana 0-1 i trzecia porażka w sezonie.

Zagłębie Sosnowiec – Lechia UKP Zielona Góra 1-0 (0-0)
Bałecki 83

Zagłębie: Gostomski – Bartos, Białek, Marek, Pajączkowski, Bodziony (Z: 46. Smolec), Berliński, Cygnar (Z: 46. Błażejewski), Pietrzak, Bałecki, Smółka (Ż: 65. Myśliwy).

Lechia UKP: Twarowski – Sztonyk, Kiliński , Sucharek, Topolski, Świtaj (Z: 75. Pawliczak), Maślenik (Z: 88. Marczak), Górecki, Głowania, Jeremicz, Kojder (Z: 61. Markowski).

Żółte kartki: Marek, Smolec – Kiliński, Głowania
Czerwona kartka: Głowania (druga żółta)
Autor: Kamil Kwaśniak