Polacy zmietli Walię [Turniej Czterech Narodów] – aktualizacja audio

O godzinie 19.00 rozpoczęło się najbardziej wyczekiwane spotkanie pierwszego dnia turnieju Czterech Narodów, czyli Polska – Walia. Od pierwszych minut przewaga Biało-Czerwonych była bardzo widoczna. Pomysłowość i prędkość gry jaką prezentowali robiła wrażenie chyba na każdym, kto tego dnia zasiadał na trybunach. Pierwszą bramkę po niespełna dwóch minutach zdobył Michał Kubik, po asyście, oznaczonego z numerem 9 Daniela Krawczyka. W 9 minucie spotkania rzut rożny wykonywał Kubik, po czym zagrał piłkę do Igora Sobalczyka, a ten silnym i celnym strzałem nie dał szans Dafydd'owi Jonesowi. Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 gra rywali zdecydowanie poprawiła się i w 13 minucie zdobyli bramkę honorową za sprawą Dana Hoopera. Biało-czerwoni odpowiedzieli jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania dzięki bramce kapitana Artura Popławskiego. Po dwudziestu minutach rezultat wynosił 3:1.

W drugiej części przewaga Polski była jeszcze bardziej widoczna. Od samego początku ruszyli oni do ataku chcąc podwyższyć wynik, oczywiście ku uciesze publiczności. Widowiskowa gra biało-czerwonych  wyraźnie wprawiała Walijczyków w zakłopotanie przez co popełniali oni coraz więcej błędów. Po dwóch minutach Dafydd Jones po raz czwarty musiał wyciągać piłkę  siatki, po strzale Michała Wojciechowskiego. W 9 minucie drugiej połowy było już 5:1 dla Polaków za sprawą wyróżniającego się dzisiaj Daniela Krawczyka. Niespełna 120 sekund później mógł cieszyć się z kolejnej bramki wykorzystując zamieszanie w polu karnym przeciwników oraz asystę Igora Sobalczyka. Przedostatni gol był dziełem Marcina Mikołajkiewicza, a bramka na 8:1 padła za sprawą Artura Jurczaka. Polacy pokazali dzisiaj jak się gra i wygrali zdecydowanie cały czas kontrolując stan i wynik meczu.

Polska – Walia 8:1 (3:1)

Polska: Artur Popławski 1, Michał Kubik 1, Artur Jurczak 1, Daniel Krawczyk 2, Marcin Mikołajewicz 1, Igor Sobalczyk 1, Michał Wojciechowski 1
Walia: Dan Hooper 1(3:1)