Motobi pokonane; Gol Figiela ozdobą meczu! [Aktualizacja mp3]

Pierwsza połowa sobotnich zawodów mogła nie zachwycić zielonogórskich kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Sulechowskiej 37 i tak też było. Natomiast drugie 45. minut to o wiele lepsza, mądrzejsza gra zielonogórzan. Zdecydowana postawa z przodu piłkarzy Piotra Żaka i Michała Grzelczyka zaowocowała pierwszą wyśmienitą bramką (palce lizać) na 1:0 Rafała Figiela. Uderzeniem z około 16-tu metrów “Figo” nie dał najmniejszych szans do obrony bramkarzowi gości Karolowi Chwastykowi (futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała tuż za linią bramkową w siatce).
Na niespełna 3 minuty przed końcem Wojciech Okińczyc wykorzystał ze stoickim spokojem sytuację 1na1 z golkiperem gości pewnie umieszczając strzałem z dalszej odległości piłkę w bramce Motobi Bystrzycy i było 2:0. Gol przeciwko Motobi był 11-tym w sezonie “Okiego”. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i zielonogórscy gracze schodzili z boiska przy akompaniamencie braw swoich sympatyków.

Skład UKP Lechii: Fabisiak – Bąk, Tyktor, Olejniczak, Górski – Cipior (Dworak), Górecki (Sucharek), Sylwestrzak (Mycan), Andrzejczak (Skrzyński) – Figiel – Okińczyc. Trenerzy: Piotr Żak i Michał Grzelczyk.

Skład Motobi Bystrzycy: Chwastyk – Kotwicki, Parada, Jawny, Żak – Kurek, Ożga, Nowak (Pawlak), Wróbel (Dzięgleski), Gambal – Janusz. Trener: Marcin Foltyn.

2. bramki Kamila Orłowskiego w 90. i 93. minucie przy stanie 1:2

UKP Lechia Zielona Góra nadal pozostaje liderem trzecioligowej tabeli z 22. punktami w dorobku i stosunkiem bramek równym 27-7.

Autor: Łukasz Radkiewicz