PIŁKA NOŻNA:

Mamy dwa zespoły w „okręgówce”. O co zagrają?

Za tydzień ruszają rozgrywki w zielonogórskiej klasie okręgowej. Przed rokiem na tym szczeblu piłkarskiej drabinki nie mieliśmy nikogo z Zielonej Góry, teraz zagrają tam dwa zespoły.

Po rocznej przerwie do okręgówki wraca Zorza Ochla. W drużynie czekają już na pierwszy gwizdek.

Już chcielibyśmy, żeby ta liga wystartowała i chcemy zobaczyć, jak nasz zespół odnajdzie się w tej mocnej klasie okręgowej. Ja przebieram już nogami, z nutą ciekawości. Myślę, że większość zawodników również nie może się doczekać. Widać to po sercu, które wkładają w robotę na treningach. To jest kolejny argument, przemawiający za tym, że robimy coś fajnego dla tej dzielnicy.Michał Grzelczyk, trener Zorzy Ochla

Pierwszym rywalem Zorzy będzie spadkowicz z IV ligi Arka Nowa Sól. Już w drugiej kolejce dojdzie do derbów miasta. Do Ochli przyjedzie PKM Zachód Drzonkowianka Racula. Po historycznym awansie klub wzmocnił się znacząco, m.in. IV-ligowcami z Przylepu – Pawłem Dzikowiczem, Krzysztofem Marczakiem i Wojciechem Popieleckim.

Trenuje nas 24-25 i to jest bardzo fajna kadra. Jak zostanie 20-22 do ligi, to będzie bardzo fajnie. Jak to zbilansuję? Na pierwszym treningu otworzyłem zeszyt i pokazałem dwie czyste kartki. Każdy ma czystą kartę. Nie ma tak, że przychodzi np. Popielecki i będzie grał. Mamy treningi, sparingi, są kontuzje, jest rywalizacja. Trzeba to zbilansować tak, że najlepsi znajdą się w meczowej osiemnastce. Damian Sarnecki, trener PKM Zachód Drzonkowianki Racula

 

Na inaugurację Drzonkowianka zmierzy się w sobotę, 10 sierpnia z Budowlanymi Lubsko. To spotkanie w Nowym Kisielinie rozpocznie się o 17:00. O tej samej porze pierwszy gwizdek w Ochli.

Zobacz więcej
Back to top button
X