Kanonada w Przylepie!

To był pogrom! W ćwierćfinale Pucharu Polskim na szczeblu lubuskim TS Masterchem Przylep wygrał ze Spójnią Ośno Lubuskie 8:0 i melduje się w półfinale rozgrywek.

Strzelanie w 10. minucie rozpoczął Piotr Piwowarski, który ostatecznie zakończył spotkanie z trzema bramkami. Goście jedną z lepszych szans mieli w ostatnich sekundach przed przerwą, ale nie wykorzystali rzutu wolnego po czerwonej kartce dla bramkarza TS-u Przemysława Króla, który ręką zagrał poza polem karnym. Do przerwy gospodarze, po trafieniach wspomnianego Piwowarskiego, a także Wojciecha Popieleckiego i Pawła Dzikowicza prowadzili więc 3:0.

Mamy awans, jesteśmy w półfinale, strzelamy osiem bramek, a to cieszy, bo ostatnio nasza skuteczność jest bardzo słaba. Dzisiaj przejechał rywal, z którym ostatnio przegraliśmy 0:2, więc jest sporo radości z takiego zwycięstwa. Czekamy w poniedziałek na losowanie.Wojciech Popielecki, TS Masterchem Przylep

Po przerwie strzelali dwukrotnie Piwowarski, raz Szymon Król, Paweł Dzikowicz, a także Patryk Jasiak i już w 65. minucie mieliśmy ustalony wynik tego spotkania. W innym meczu ćwierćfinałowym, także 8:0 wygrała Warta Gorzów, która na wyjeździe mierzyła się z Victorią Szczaniec. Jedną bramkę więcej z starciu z Alfą Jaromirowice zdobył Stilon, a Promień Żary 4:1 pokonał Arkę Nową Sól, kolejnego ligowego rywala TS-u.

Na pewno nie będzie to łatwy mecz, tym bardziej, że w ubiegłym roku na wyjeździe w Nowej Soli przegraliśmy. Chcemy zrobić wszystko, by po serii porażek w końcu wygrać. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało.Wojciech Zawistowski, TS Masterchem Przylep

Spotkanie wyjazdowe w lubuskiej czwartej lidze z Arką Nowa Sól w sobotę 11 maja o godzinie 17. O tej samej porze Falubaz Gran-Bud na własnym boisku zagra z Syreną Zbąszynek.

TS Masterchem Przylep – Spójnia Ośno Lubuskie 8:0 (3:0)