PIŁKA NOŻNA:

Juniorzy ambitnie powalczyli ze Stilonem, ale odpadli

Wczoraj w Zielonej Górze odbył się piłkarski półfinał Okręgowego Pucharu Polski. Gospodarze grający na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów – Persa UKP Falubaz zmierzyli się z trzecioligowym Stilonem Gorzów.

Po pierwszej połowie był wynik 1:1. W drugiej górą jednak gorzowskie doświadczenie. Stilon wygrał 4:2.

Patryk Nidecki – kapitan Persy UKP Falubazu Zielona Góra

Prowadzenie Stilonowi dał w 7 minucie Patryk Jakubowski. Wyrównał sześć minut później świetnym strzałem z dystansu Mateusz Torbiczuk. W drugiej połowie dwukrotnie dla gorzowian trafił Michał Chyrek. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze golem  Jędrzeja Króla, ale wynik meczu na 4:2 dla gości ustalił w 88 minucie Rafał Świtaj.

Piotr Żak – trener Persy UKP Falubazu Zielona Góra

Dzisiaj drugi półfinał i znów na boisku przy Sulechowskiej ujrzymy zielonogórzan, tyle że pierwszy zespół Falubazu. Ich rywalem będzie  trzecioligowa Formacja Port 2000 Mostki. Pierwszy gwizdek o 17:00.