PIŁKA NOŻNA:

Jak na Falubaz, to tylko na żużel. W futbolu ponownie Lechia!

KS Lechia Zielona Góra – pod taką nazwą przystąpi w sobotę do rozgrywek III ligi piłkarski zespół z Winnego Grodu. Z futbolu w mieście znika nazwa “Falubaz”. Tym samym kończy się oficjalna współpraca z ZKŻ SSA.

Kilka dni temu rezygnację z funkcji prezesa piłkarskiego Falubazu złożył Marcin Grygier. Teraz prezesem i jedynym właścicielem już Lechii Zielona Góra będzie Karol Krępa, przedsiębiorca z firmy Gran-Bud, który wykupił udziały od Roberta Dowhana i Zdzisława Tymczyszyna.

Ta decyzja Marcina wywołała to, że musiałem zostać prezesem. Na dzień dzisiejszy jestem sam w zarządzie, ale zapraszam wszystkie chętne osoby, które chcą dołączyć do zarządu KS Lechii Zielona Góra. Jesteśmy otwarci na współpracę. Wszystkich chętnych będę witał z otwartymi ramionami. W zeszłym tygodniu spotkałem się z zarządem ZKŻ SSA i doszliśmy do wniosku, że funkcjonowanie dwóch Falubazów – piłkarskiego i żużlowego powinno ulec modyfikacji, choćby ze względu na mylenie tych spółek. Karol Krępa, prezes KS Lechia Zielona Góra

Obecni na konferencji w siedzibie żużlowego klubu przekonywali, że powrót do “Lechii” to najlepszy z możliwych wyborów, bo ludziom w mieście futbol kojarzy się właśnie z tą nazwą. Kontynuowana będzie współpraca z Akademią Piłkarską Macieja Murawskiego.

Wracamy do nazwy APMM już bez nazwy Falubaz. Myślę, że tak jak dobrze współpracowało nam się z klubem żużlowym dotychczas, to i tak samo będzie teraz. I dalej będziemy mogli robić razem fajne projekty. Naszym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania piłki nożnej dla młodych chłopców, aby później trafiali do klubu piłkarskiego. Po to, żeby Zielona Góra była dumna nie tylko z żużla i koszykówki, ale też i piłki nożnej. (…) Wracamy do nazwy, która zawsze kojarzyła się z piłką nożna i mam nadzieję, że kibice Falubazu, tego żużlowego nadal będą wspierać piłkę.Maciej Murawski, szef APMM

Pod nazwą Lechia klub występował po raz ostatni w sezonie 2011/2012, w rozgrywkach III ligi. Nowy sezon w III lidze Lechia rozpocznie się w tę sobotę. 3 sierpnia zielonogórzanie podejmą na własnym boisku Rekord Bielsko-Biała. Klub będzie miał żółto-biało-zielone barwy, wraca do herbu dawnej Lechii. Karol Krępa zapewnił, że klub do ligi przystępuje bez długów.

Więcej o zmianach w zielonogórskim futbolu w zapisie całej konferencji, w której udział wzięli: Marcin Grygier, Karol Krępa, Maciej Murawski i Kamil Kawicki (od lewej na zdjęciu).

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: