PIŁKA NOŻNA:

Horror przy Sulechowskiej, Lechia wygrywa! [mp3]

Zaczęło się jak zwykle. W dziewiętnastej minucie meczu z piłką w polu karnym obrócił się Rafał Leśniewski, najlepszy strzelec II ligi, i pokonał Rafała Dobrolińskiego, golkipera Lechii. Od tego momentu podopieczni Macieja Murawskiego grali coraz lepszą piłkę, a efektem była bramka wyrównująca. Piękne prostopadłe podanie Rafała Duchnowskiego w 42. minucie na gola zamienił Wojciech Okińczyc. Lechia atakowała i tylko kwestią czasu wydawała się kolejna bramka, bowiem przewaga gospodarzy była niekwestionowana.

Lechia zwieńczyła dzieło tuż po przerwie. W 52. minucie bajeczny strzał Rafała Figiela z 25 metrów, piłka lobująca Jacka Wosickiego i 2:1! To jednak nie koniec emocji. Końcówka spotkania należała już do piłkarzy Nielby, która praktycznie nie schodziła z połowy Lechii. Pod koniec spotkania kapitalną paradą wybijając z pustej bramki popisał się bramkarz Dobroliński, jednak kilka chwil później po jego błędzie w polu karnym upadł zawodnik Nielby Wągrowiec i sędzia Jarosław Runkiewicz podyktował jedenastkę! Do piłki podszedł najlepszy napastnik II ligi, Rafał Leśniewski, jednak przestrzelił wysoko nad bramką!

– Wreszcie zwycięstwo na własnym stadionie. Jak zwykle nerwówka na koniec. To już był chyba czwarty mecz w ciągu półtora tygodnia i dlatego w końcówce Nielba nas przycisnęła, ale na szczęście udało nam się dowieźć ten wynik. Bramka Rafała Figiela? Trochę szczęśliwa, ale wpadła ładnie, więc słowa uznania – powiedział strzelec pierwszej bramki dla Lechii, Wojciech Okińczyc.

Drugi trener Lechii, Mirosław Zelisko, podkreśla determinację zawodników: ,,Od kilku spotkań nie przegraliśmy, w ostatnich dwóch meczach nie straciliśmy nawet bramki. Niestety dziś po raz kolejny przeciwnicy ukarali nas ze stałego fragmentu gry, jednak nasi chłopcy nabrali wiary w siebie, a to, że mają charakter, pokazywali już niejednokrotnie”.

– Strzeliłem bramkę na wagę zwycięstwa, więc radość jest podwójna. Wiem, że strzał z dystansu jest moim atutem i dziś to wykorzystałem. Bardzo się z tego cieszymy, myślę, że będziemy kontynuować zwycięstwa, kolekcjonowanie punktów i utrzymanie jest w zasięgu naszej ręki – powiedział bohater spotkania, Rafał Figiel.

Lechia wygrywa mecz i obroniła szesnastą lokatę, która na chwilę obecną daje utrzymanie.

Lechia Zielona Góra – Nielba Wągrowiec 2:1 (Wojciech Okińczyc 42′, Rafał Figiel 52′ – Rafał Leśniewski 19′)

Autor: H. Brzozowski, J. Lesiński