Historyczny mecz Chynowianki w okręgówce. Jest gol, nie ma punktów

TKKF Chynowianka Francepol Zielona Góra po raz pierwszy w historii awansowała do klasy okręgowej. Debiut w tej klasie rozgrywek podopieczni Pawła Maliszewskiego zaliczyli w sobotę. Na inaugurację ulegli Pogoni Przyborów 1:2.

Premierowy mecz mocno spętał nogi gospodarzom w pierwszej połowie spotkania. Goście nerwowość rywali wykorzystali szybko. Konrad Gabiga po błędach miejscowych trafił dwukrotnie i do przerwy Pogoń prowadziła 2:0.

Nerwy niektórych zawodników zjadły. To dla większości z nas był debiut w okręgówce. “Elektryka” była, ale w drugiej połowie już to nas puściło.Piotr Turzański, grający prezes TKKF-u

W drugiej połowie na boisku pojawił się Maciej Marczak. Snajper Chynowianki ożywił jej poczynania z przodu. I to on zdobył w drugiej połowie pierwszą bramkę dla Chynowianki w okręgówce. Chwilę wcześniej po jednym ze starć padł w polu karnym, ale sędzia przewinienia, a w konsekwencji rzutu karnego się nie dopatrzył.

Dopiero teraz zostało mi to uświadomione, że to pierwsza bramka Chynowianki w okręgówce. Szkoda, że to nie jest bramka chociażby na jeden punkt. Co do sytuacji wcześniejszej najpierw trafił mnie w nogi, potem w piłkę. Tak, powinien być rzut karny.Maciej Marczak, napastnik TKKF-u

W przerwie meczu gracze Chynowianki otrzymali puchar za zwycięstwo w A-klasowych zmaganiach w ubiegłym sezonie. Skład w porównaniu do poprzednich rozgrywek zmienił się niewiele.

Zapłaciliśmy “frycowe” takim meczem, jak dzisiaj. Przeciwnik był piłkarsko lepszy, grał mądrze, ale my też mieliśmy swoje sytuacje. Bardzo ciężki sezon przed nami, ale cieszymy się, że tu jesteśmy. Będziemy walczyć, tanio skóry nie sprzedamy.Paweł Maliszewski, trener TKKF-u

W kolejnym spotkaniu zespół Pawła Maliszewskiego zmierzy się na wyjeździe z Unią Kunice Żary. Domowe mecze, ze względu na remont obiektu w Chynowie, w tej rundzie będą rozgrywane na stadionie uniwersyteckim przy ul. Wyspiańskiego.

Pozostałe zielonogórskie drużyny w okręgówce zapunktowały. Zorza Ochla wygrała z Unią 3:2, zaś Drzonkowianka zremisowała w Czerwieńsku z Piastem 2:2.