PIŁKA NOŻNA:

Garguła: wracam w rodzinne strony. Chcę pomóc Falubazowi

Jest już po pierwszym treningu z zespołem, dziś być może zagra w sparingu. Łukasz Garguła oficjalnie zaprezentowany jako gracz Falubazu Gran-Budu Zielona Góra. 16-krotny reprezentant Polski najprawdopodobniej będzie w zespole beniaminka III ligi występował z numerem 8.

38-latek to wychowanek Piasta Iłowa, a grę w Falubazie traktuje jako powrót do domu. Cieszy się z tego zarówno sam piłkarz, jak i jego rodzina.

Życie pisze różne scenariusze, historia zatoczyła koło. Wracam w swoje rodzinne strony. Gdy wyjeżdżałem, ówczesna Lechia grała w II lidze. Może teraz przesadzam z tym drugim szczeblem, ale jest coś do zrobienia. Moi kuzyni znają się z Maciejem Murawskim i zawsze rozmawiali na mój temat. Przebąkiwano, czy jak będę wracał do domu, to czy nie chciałbym pomóc. Mam nadzieję, że pomogę. Z takim zamiarem przybywam.Łukasz Garguła

Z pozyskania tak doświadczonego gracza cieszy się trener Andrzej Sawicki. Szkoleniowiec Falubazu liczy, że Garguła da jakość drużynie, posłuży radą w szatni, ale też będzie dzielił się przemyśleniami na temat gry ze sztabem.

Łukasz może być dla mnie partnerem. Powiedziałem mu to, że nawet bym chciał, gdyby miał sugestie i chciał przyjść, porozmawiać, to będzie dla zespołu wartość dodana. Szefem ekipy jestem jednak ja i kwestie, które będziemy zakładać będę również egzekwować od Łukasza.Andrzej Sawicki

Garguła w Zielonej Górze jest przymierzany do gry na pozycji nr 8 lub 10. Dziś być może zadebiutuje w meczu kontrolnym. O 18:30 zielonogórzanie na „dołku” przy ul. Sulechowskiej zmierzą się ze Świtem Skolwinem Szczecin. Runda jesienna w III lidze wystartuje 3 sierpnia. Pierwszym rywalem Falubazu będzie Rekord Bielsko-Biała.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: