PIŁKA NOŻNA:

Falubaz wygrywa z Górnikiem

W meczu 16. kolejki piłkarskiej III ligi Falubaz po dobrym spotkaniu pokonał u siebie rezerwy Górnika Zabrze 2:1. Zwycięstwo o tyle cenne, że w ekipie gości wystąpiło kilku zawodników z Ekstraklasy.

Kibice nie zdążyli nawet porządnie zmarznąć, a gospodarze już prowadzili 1:0. Strzelcem gola w 33. sekundzie był Albert Cipior. Dobra organizacja gry w obronie i szybkie zmiany ustawienia były powodami dla których to właśnie Falubaz miał kontrolę nad spotkaniem.

W drugiej części gry mecz nieco się zaostrzył, a przewaga gospodarzy zmalała. W 78. minucie Zielona Góra podwyższyła wynik, za sprawą Szymona Kobusińskiego. Zabrzanie nie zamierzali się poddawać, ale wystarczyło tylko na gola honorowego, którego z rzutu wolnego zdobył w 90. minucie. zawodnik pierwszego składu Górnika Zabrze, Erik Grendel.

W drużynie Falubazu zabrakło kilku graczy, którzy pauzowali za kartki m.im. Przemysław Mycan, Sebastian Górski, Jakub Babij i Artur Małecki. Mimo to udało się wygrać z drużyną, w której niektórzy z zawodników na co dzień biegają po boiskach Ekstraklasy.

Za tydzień zakończenie rundy jesiennej. Zielonogórzanie na wyjeździe zagrają z Pniówkiem Pawłowice Śląskie, drużyną, która zajmuje pozycję wyżej w ligowej tabeli do Falubazu.

Po meczu zawodników Falubazu chwalił II trener Patryk Czubak.

Patryk Czubak, II trener Piłkarskiego Falubazu

Falubaz Zielona Góra – Górnik Zabrze II 2:1 (1:0)

1′ Albert Cipior

78′ Szymon Kobusiński