PIŁKA NOŻNA:

Dlaczego piłkarski Falubaz spadł?

Porażką 0:3 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie drużyna Falubazu Zielona Góra przypieczętowała swój los i opuściła III ligę. Drużynie nie pomogły nawet przeprowadzone zimą roszady, w tym na stanowisku trenera. 

Falubaz po rundzie jesiennej zajmował w tabeli przedostatnie miejsce. Wtedy nastały zmiany. Posadę trenera po Jarosławie Misiu objął Andrzej Sawicki, wcześniej szkoleniowiec Arki Nowa Sól. Właścicielami zespołu zostali Robert Dowhan i Zdzisław Tymczyszyn, którzy wykupili udziały klubu i spłacili część zadłużenia. Maciej Murawski, były reprezentant Polski został pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych. Plany były ambitne, ale rzeczywistość ponownie te plany w Zielonej Górze zweryfikowała.

Po zakończeniu rozgrywek w sezonie 2017/2018 zajmowali oni ponownie przedostatnie miejsce. Gorsza od zielonogórzan była tylko Polonia Głupczyce. W 34. spotkaniach Zielona Góra uzbierała 33 punkty. Falubaz zaliczył bardzo słaby początek rundy wiosennej przegrywając 7 spotkań, co nie ułatwiało utrzymania się w III lidze co było celem głównym.

Liczby to jedno, a obraz jaki zostawia po sobie zespół to drugie. Jeśli chodzi o grę to świetne mecze Falubaz przeplatał z bardzo słabymi, ale nawet lepsza postawa na boisku nie dawała zielonogórzanom punktów.

Jednym z czynników głównych jest gra w defensywie naszej drużyny to jest DNA zespołu, a w zasadzie jest nim zachowanie w defensywie, pojedynki, fizyczność, walka. Muszę powiedzieć, że pod względem techniczno-taktycznym absolutnie żeśmy od tej ligi nie odstawali, a nawet powiem, że od jakiegoś momentu naprawdę nie trzeba było się wstydzić, wręcz graliśmy bardzo fajną piłkę, ale nie przekładało się to na zdobycze punktowe. Sama statystyka, 37 goli straconych, z czego 13 bezpośrednio po stałych fragmentach gry, o czymś to świadczy. To był główny element. Dodatkowo brak rywalizacji na innych pozycjach, szczególnie w formacji defensywnej.Andrzej Sawicki, trener Falubazu

Cała rozmowa z trenerem piłkarskiego Falubazu Andrzejem Sawickim poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: