Sport

Olimpiada tuż tuż. Jadą studenci UZ!

Jedni po medale, drudzy by zaprezentować swoją dyscyplinę. Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego pojadą do Rio de Janeiro!

Pierwszy w historii Uniwersytetu Zielonogórskiego niepełnosprawny student  wychowania fizycznego Marcin Skrzynecki będzie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich w tenisie stołowym. Student trzeciego roku w-f jest bardzo doświadczonym olimpijczykiem. Igrzyska w Rio de Janeiro będą jego czwartymi. W 2012 roku zdobył złoty medal w grze drużynowej.

Do Brazylii udadzą się także Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło – studenci II roku studiów II stopnia w-f. Gwiazdy rock ’n’ rolla akrobatycznego i mistrzowie świata w tej dyscyplinie sportu będą jej najlepszymi ambasadorami.  Ania i Jacek zostali zaproszeni przez organizatorów do pokazania tej dyscypliny, która może pojawić się w programie igrzysk w 2020 roku w Tokio.

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczną się 5 sierpnia 2016 roku i potrwają do 21 sierpnia. Igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 7 – 18 września 2016 r.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: