Zwycięstwo kontrolowane! Stelmet pokonuje Miasto Szkła Krosno i czeka na rywali w fazie play-off

Zwycięstwem Stelmetu Enei BC nad Miastem Szkła Krosno zakończyła się dla zielonogórzan runda zasadnicza Energa Basket Ligi. Biało-zieloni we własnej hali wygrali 105:87.

Gospodarze spotkanie kontrolowali od początku do końca. Po pierwszych dziesięciu minutach Stelmet wygrywał 29:19, a do przerwy 56:40. Trzecią kwartę dwoma “oczkami” wygrali jednak goście, ale ostatnia część meczu ponownie padła łupem miejscowych, którzy bez problemów wynikiem 105:87 zakończyli to starcie.

Trudno nam się gra takie spotkania, które nie są meczami o stawkę. Nie chcieliśmy jednak dzisiaj przegrać i pomóc jednej z drużyn utrzymać się w lidze. Cieszy mnie to zwycięstwo, ale nie wiemy co z Łukaszem Koszarkiem, który w szóstej minucie po problemach z nosem musiał zakończyć mecz.Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC
.

Goście, mimo świetnego Jabariego Hindsa, który miał na swoim koncie aż 29 punków, nie potrafili realnie zagrozić koszykarzom Stelmetu. Na domiar złego pierwszą asystę zaliczyli dopiero w trzeciej kwarcie. Najskuteczniejsi w ekipie Igora Jovocia byli Quinton Hosley i Przemysław Zamojski,którzy rzucili po 15 “oczek”. W drużynie z Zielonej Góry po 382 dniach przerwy pojawił się natomiast Thomas Kelati, który mecz zakończył z asystą i trzema punktami.

Dla Stelmetu to koniec rundy zasadniczej w Energa Basket Lidze.  trzydziestu spotkaniach zielonogórzanie z bilansem 24-6 wyczekują rywala w pierwszym meczu fazy play-off. Jeśli Polski Cukier Toruń przegra w niedzielę z Kingiem Szczecin, Stelmet wskoczy na pozycję wicelidera. W przeciwnym razie będzie z trzeciej lokaty mierzył się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Może być lepiej, nie było perfekcyjnie. Będziemy mieli drugie, bądź trzecie miejsce. Teraz zaczyna się gra o medale, więc nie ma miejsca na błędy i odpuszczenie. Trzeba grać na 100%, czasem na 110%. Musimy o wszystkim zapomnieć i dać z siebie wszystko.Michał Sokołowski, Stelmet Enea BC

Dokończenie gier w rundzie zasadniczej Energa Basket Ligi w niedzielę 28 kwietnia. Stelmet wówczas u siebie zmierzy się w lidze VTB z Unicem Kazań. Początek tego meczu o 14:00.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Miasto Szkła Krosno 105:87 (29:19, 27:21, 23:25, 26:22)