Wielkanocna setka

Spotkanie efektownie otworzyli goście od szybkiego 10:0, a Stelmet przez pierwsze trzy i pół minuty nie potrafił zdobyć punktu.  Start dobrze bronił w strefie podkoszowej, sprawnie wypychając naszych wysokich.  Gospodarze szybko wzięli się w garść, szczelniejsza obrona i skuteczniejszy atak pozwolił odrobić straty w wyjść na prowadzenie  24:18.

W drugiej kwarcie mistrzowie Polski zaczęli grać swoje.  Szybko odskoczyli na 10 punktów i mecz układał się po ich myśli. Dzięki temu kibice mogli oglądać odważniejsze i efektowniejsze zagrania obrońców mistrzowskiego tytułu.  Dwadzieścia jeden „oczek” przewagi przed drugą połową dawało dużo spokoju w szeregach Stelmetu. Z bardzo dobrej strony w tej części meczu pokazał się Karol Gruszecki, który uzbierał 11 punktów na 100 procentowej skuteczności ( 1/1 za dwa i 3/3 za trzy ).

Po kilku minutach trzeciej kwarty gospodarze zbliżyli się do blisko trzydziestopunktowej przewagi i śmiało można powiedzieć, że było już po meczu.  Tego dnia pograli praktycznie wszyscy, zmiennicy dobrze poprowadzili spotkanie do samego końca. Twierdza CRS pozostała nie naruszona.