Warszawa zdobyta. Stelmet wygrywa z Legią

Stelmet Enea BC z piętnastym zwycięstwem z rzędu w Energa Basket Lidze! W środowy wieczór zielonogórzanie pokonali w Warszawie Legię 97:89.

Początek to absolutna dominacja ekipy Žana Tabaka. Po czterech minutach Stelmet prowadził 12:0, ale już pod koniec pierwszej kwarty pojedynek się wyrównał, a po przerwie, w trzeciej kwarcie, to Legia nawet objęła prowadzenie.

Duża w tym zasługa Michała Michalaka i Milana Milovanovicia. Ci gracze zdobyli w sumie 42 punkty dla Legii. Stelmet miał jednak w swoich szeregach świetnych tego dnia Jarosława Zyskowskiego i Łukasza Koszarka, zdobywców odpowiednio 29 i 20 punktów. Obaj trafili w sumie 8 rzutów za 3 punkty, czyli więcej niż cały zespół Legii.

Czwarta kwarta zdecydowanie należała już do zielonogórzan. Stelmet w całym meczu rzucał na ponad 50-procentowej skuteczności rzutów z gry. Zielonogórzanie zatrzymali się na 10 stratach, tyle samo mieli przechwytów, zanotowali też 26 asyst. Teraz krótki czas na przygotowanie do sobotniego starcia w ramach ligi VTB z Niżnym Nowogrodem. Spotkanie w hali CRS o 18:00.