Genialny Koszarek – Zwycięski Stelmet

Stelmet rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia. Szybko zdobył 9 punktów i zdecydowanie dominował na parkiecie. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Yemi Gadri-Nicholson dopiero w 3 minucie meczu i … zielonogórzanie kontynuowali znakomitą grę. Chwilę później wynik brzmiał 17-2 (!) dla ekipy gości. Trefl jednak się otrząsnął. Teraz sopocianie zaliczyli serię 8-0 i zmniejszyli stratę do 9 pkt (17-10). Oba zespoły grały bardzo dynamicznie. W ekipie Mihailo Uvalina wyróżniali się Vladimir Dragicevic (8 pkt) i Craig Brackins (7pkt). Po stronie gospodarzy wynik ciągnął Adam Waczyński (7 pkt). Wynik po pierwszych 10 minutach (26-21) dla Stelmetu.

Druga kwarta to szybko złapane pięć fauli przez podopiecznych Dariusa Maskoliunasa i sporo niecelnych rzutów osobistych zielonogórzan. Miejscowi zbliżyli się na 3 punkty (28-25) ale Mistrzowie Polski podkręcili tempo i szybko uciekli na 10-11 punktów. Tuż przed przerwą Paweł Leończyk, dzięki akcji 2+1, zmniejszył stratę sopocian do 7 punktów. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 47-40 dla Stelmetu.

Mimo dobrego początku trzeciej kwarty Trefl szybko zaczął się gubić. Zielonogórzanie nie mogli nie skorzystać z takiego prezentu. Znakomicie grali Brackins, Koszarek i Zamojski, którzy seryjnie zdobywali punkty. Efekt? Po 30 minutach wynik brzmiał 70-53.

Ostatnie dziesięć minut to popis Stelmetu i prawdziwie mistrzowska gra. Każdy zawodnik, który pojawiał się na parkiecie trafiał (kolejno Chanas, Sroka, Kucharek) i przewaga rosła. Miejscowi wydawali się nie wierzyć w końcowy sukces. Ostatecznie obrońcy tytułu wygrali 94-69. Stan rywalizacji to 2-1 na korzyść zielonogórzan. Przy takiej grze możemy się spodziewać, że już w czwartek (22.05)  poznamy finalistę.

Trefl Sopot – Stelmet Zielona Góra 69:94 (21:26, 19:21, 13:23, 16:24)

Trefl: Michał Michalak 12, Adam Waczyński 12, Milan Majstorovic 12, Paweł Leończyk 11, Simas Buterlevicius 8, Yemi-Gadri Nicholson 4, Lance Jeter 3, David Brembly 3, Krzysztof Roszyk 2, Marcin Stefański 2, Sarunas Vasiliauskas 0, Łukasz Jaśkiewicz 0.

Stelmet: Łukasz Koszarek 21, Craig Brackins 18, Vladimir Dragicevic 18, Przemysław Zamojski 16, Marcus Ginyard 6, Kamil Chanas 4, Christian Eyenga 3, Adam Hrycaniuk 2, Aaron Cel 2, Marcin Sroka 2, Marcin Kucharek 2, Mantas Cesnauskis 0.

Autor: Alex Niebrzegowski