KOSZYKÓWKA:

To już dziś! Stelmet zaczyna walkę w półfinałach z Polskim Cukrem

Stelmet Enea BC Zielona Góra czy Polski Cukier Toruń? Która z drużyn zagra w finale Energa Basket Ligi? Dziś pierwszy akord półfinałowej rywalizacji, która będzie toczyć się do trzech wygranych.

Torunianie w ćwierćfinale pokonali 3-0 Kinga Szczecin, Stelmet potrzebował czterech spotkań, by wyeliminować MKS Dąbrowa Górnicza. W opinii ekspertów torunianie mają najbardziej wyrównany skład spośród grona czterech półfinalistów. Polski Cukier był wyżej w tabeli po rundzie zasadniczej od zielonogórzan, dlatego pierwsze dwa mecze odbędą się w Grodzie Kopernika.

Sądzę, że wszyscy czterej półfinaliści mają takie same szanse na mistrzostwo. Tegoroczna liga nie ma zdecydowanego faworyta tak, jak to miało miejsce w przeszłości. Mamy cztery zespoły, cieszymy się, że jesteśmy w tym gronie już ósmy rok z rzędu. Rywal ma przewagę parkietu, ale ufam, że parkiet w tej serii nie będzie wielką przewagą. Trzeba grać, trzeba być fizycznie i mentalnie gotowym na trudne spotkania i trzeba być zdolnym do podejmowania dobrych decyzji.Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

W rundzie zasadniczej torunianie dwukrotnie wygrali ze Stelmetem. Najskuteczniejszym graczem Polskiego Cukru jest Amerykanin Rob Lowery. W trakcie rozgrywek do Polskiego Cukru dołączył Damian Kulig, którego kusił również zespół zielonogórzan.

Szykujemy się na wielką wojnę. Na pewno będzie wyrównana rywalizacja między drużynami, które naprawdę mają głębokie składy. Intensywność, nie podlega wątpliwości, że będzie wysoka w każdym meczu. Skupiamy się, żeby zrobić swoją robotę. Jesteśmy dobrze nastawieni, ciężko pracujemy na treningach i jesteśmy gotowi do tej rywalizacji. Czekamy na piątkowe spotkanie.Przemysław Zamojski, Stelmet Enea BC Zielona Góra

Pierwsze starcie dziś o 18:30, drugie w niedzielę o 12:40. Następnie w środę mecz nr 3 już w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X