Tak blisko, a tak daleko – Stelmet przegrywa [aktualizacja mp3]

Kibice, którzy przybyli do hali zielonogórskiego CRS-u nie mają czego żałować. Euroligowy pojedynek stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, a zawodnicy obu ekip uraczyli fanów prawdziwie emocjonującym widowiskiem.

Miało być piekło w Zielonej Górze i było. Tuż przed pierwszą syreną tradycyjnie wszyscy kibice powstali i z całych sił dopingowali swoich ulubieńców. A ci odpłacili się ogromną walecznością od samego momentu rzutu sędziowskiego. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Vladimir Dragicevic, który tym samym zaznaczył jego wielką chęć do gry. Potwierdził ją w kolejnych akcjach broniąc własnego kosza. Cała kwarta obfitowała w mnogość ofensywnych akcji, a duet Łukasz Koszarek i Christian Eyenga znów zafundowali kibicom akcję zakończoną wsadem. Świetnie mecz rozpoczął Erwin Dudley, który dla Stambułu zgromadził aż 10 oczek w ciągu 10 minut. Po tym czasie na tablicy widniał wynik 22:25.

Po przerwie elektryzującą szarżę rozpoczęli gospodarze. „Zastalowcy” po osobistych Przemysława Zamojskiego i dwójce Koszara tracili tylko 2 punkty. Wtedy znów coś się zablokowało w trybikach Stelmetu i Galatasaray odjechał na 26:35. Na parkiecie pojawił się Erving Walker, który dał kolegom sygnał do ataku. Rozgrywający gospodarzy najpierw oddał rzut za trzy, po czym szybko wrócił do obrony, przejął piłkę i zdobył 2 pkt. Przez kilka minut w hali CRS byliśmy świadkami prawdziwego festiwalu przejęć, zbiórek i ciekawych akcji pod koszami. To starcie zakończył rezultat 36:43.

W trzeciej odsłonie od początku zielonogórzanom brakowało skuteczności. Z kolei Turcy wykorzystywali wszystkie potknięcia gospodarzy. Przy stanie 36:47 Dragicevic natchnął zielonogórzan do kolejnej pogoni. Po jego punktach, efektownym wsadem uraczył fanów Przemek Zamojski, a Koszar dorzucił fenomenalną trójkę. „Hej Zastal kosz” rozbrzmiewała w całej hali. Tymczasem mistrzowie Turcji znów złapali oddech i zaczęli odjeżdżać Stelmetowi. Na parkiecie kolejne minuty rozgrywał Erwin Dudley, który po trzeciej kwarcie miał już 21 punktów. Ochoczo pod koszem walczył także Pops Mensah-Bonsu. W lekkie zdziwienie wprowadził wszystkich trener Michailo Uvalin desygnując do walki Michała Kucharka. Warto zaznaczyć, że jednocześnie ławkę nadal grzali Aaron Cel i Kamil Chanas. Panowie z tej perspektywy oglądali mecz już do samego końca. W trakcie tej części spotkania na trybunach pojawiła się grupka z szalikami i flagami Galatasaray Stambuł. Zadowoleni z wyniku, dopingowali turecką drużynę ze wszystkich sił.

Nieprawdopodobne emocje towarzyszyły nam podczas odsłony numer 4. Gospodarze znów poczuli wiatr w żaglach i wywołali na parkiecie prawdziwy sztorm. Po osobistych i trójce Przemka Zamojskiego Stelmet znów przegrywał tylko dwoma oczkami. W tym momencie scenariusz się powtórzył. Goście zaczęli odskakiwać, a do tego wszystkiego Christian Eyenga zebrał 5 faul, co oznaczało jego koniec gry. Ważne punkty spod kosza zdobył Dragicevic, a nieocenione szarże Walkera wyprowadziły zielonogórzan na prowadzenie. Przy stanie 73:72 w CRS-ie rozpoczęła się prawdziwa wojna. Trenerzy brali czas za czasem, a koszykarze dosłownie wyrywali sobie piłkę z rąk. Po rzutach wolnych Mensach-Bonsu gospodarze przegrywali 1 punktem i byli w posiadaniu piłki. Niestety jednak większym skupieniem wykazali się goście i to oni na kilkadziesiąt sekund przed końcem powiększyli dorobek do stanu 75:78. Na 3 sekundy przed końcem to Stelmet rozgrywał akcję. Jedynym rozwiązaniem był rzut za trzy, którego podjął się Łukasz Koszarek. Ostatecznie piłka minęła obręcz, a w hali zapanowała nieprawdopodobna cisza. W oczach kibiców i zawodników pojawiły się łzy. Tak oto realne marzenie o zwycięstwie pękło jak bańka mydlana.

Kolejna szansa przed zawodnikami z Zielonej Góry już 15 listopada. Wtedy to zagrają w Pireusie z miejscowym Olimpiacosem. Wcześniej, w Dzień Niepodległości, koszykarzy czeka podróż do odległego Radomia.

Stelmet Zielona Góra vs. Galatasaray Liv Hospital Stambuł 75:78 (22:25, 14:18, 16:18, 23:17)

Zielona Góra: Zamojski 17, Walker 17, Dragicević 13, Brackins 10, Koszarek 8, Eyenga 8, Kucharek 2, Sroka 0, Barlow 0, Hrycaniuk 0.

Stambuł: Dudley 21, Mensah-Bonsu 15, Arroyo 11, Gordon 10, Erceg 7, Domercant 7, Guler 5, Macvan 2, Koksal 0, Arslan 0.

A tak sportowe emocje przeżywali reporterzy Radia Index: Łukasz Ostrowski i Wojciech Góralski.
Przeżyjmy te emocje jeszcze raz. Zapraszamy na ostatnie minuty czwartej kwarty.

Komentatorzy Radia Index zdzierają gardła- ostatnie minuty meczu Stelmet – Galatasaray