Strzelecki popis Parmy. Stelmet przegrywa w Permie

W pojedynku sąsiadów tabeli ligi VTB lepsza Parma. Stelmet przegrał w niedzielę w Permie 76:91. Zielonogórzanie ponieśli 11 porażkę w tych rozgrywkach.

Gospodarze trafili aż 15 “trójek”, strzelecki koncert dając zwłaszcza w trzeciej kwarcie. Po jej zakończeniu prowadzili różnicą 20 punktów. Czwarta odsłona też przebiegała pod dyktando miejscowych, jednak w końcówce zielonogórzanie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, tym samym będąc drużyną lepszą w dwumeczu. (W Zielonej Górze było 106:88).

Stelmet dobrze zaczął spotkanie w Permie, wygrał pierwszą kwartę, ale w kolejnych odsłonach dominowali już gospodarze, którzy popełniali też mało błędów. Zanotowali w całym spotkaniu zaledwie 8 strat. Zielonogórzanie dwa razy więcej. Po 13 punktów, najwięcej dla Stelmetu, rzucili Tony Meier i Ludvig Hakanson.

W środę, 4 marca drużyna Žana Tabaka zagra w Radomiu z HydroTruckiem (17:30). Kolejny mecz w lidze VTB Stelmet też rozegra na wyjeździe, w sobotę z Tsmokami Mińsk.