Stelmet wygrywa z Kalevem!

Piąta wygrana Stelmetu Enei BC w rozgrywkach ligi VTB. W niedzielę zielonogórzanie wygrali w Tallinnie z Kalevem 92:70!

To najwyższa wyjazdowa wygrana Stelmetu w historii występów tego zespołu w lidze VTB. Zielonogórzanie już teraz mają na koncie tyle triumfów, ile w całym poprzednim sezonie.

Do przerwy podopieczni Žana Tabaka prowadzili sześcioma punktami, ale prawdziwy koncert dali w drugiej połowie spotkania, w której faktycznie zdominowali rywalizację.

W całym meczu biało-zieloni zanotowali zaledwie 6 strat! Błyszczeli podkoszowi. W sumie 40 punktów i 15 zbiórek zanotowali Drew Gordon i Ivica Radić. 15 punktów zdobył natomiast dla Stelmetu Marcel Ponitka.

W ubiegłym sezonie Stelmet z Kalevem przegrał dwukrotnie. Nieznacznie po zepsutej końcówce w Tallinnie 77:80 i po fatalnym starciu u siebie aż 100:117.

Kolejny mecz Stelmet rozegra w Energa Basket Lidze. W czwartek, o 17:30 w hali CRS podejmie jedną z rewelacji tego sezonu – Start Lublin.