Stelmet wygrywa i ma nowego koszykarza!

7 z 8 meczów w listopadzie wygrali koszykarze Stelmetu Enei BC! Zielonogórzanie kontynuują wspaniałą passę. W czwartkowy wieczór nie dali szans Asseco Arce Gdynia, wygrywając 87:65.

To ósma wygrana zielonogórzan w Energa Basket Lidze w tym sezonie. Pojedynek toczył się pod dyktando podopiecznych Žana Tabaka od pierwszych minut. Zielonogórzanie zdominowali obie tablice i zaprezentowali wysoką skuteczność w rzutach z gry.

Niesamowity mecz, prowadziliśmy od początku do końca. Trener świetnie wykonuje swoją pracę, odkrywa nas. Jesteśmy skoncentrowani i pokazujemy to przez cały czas. Trzymamy się cały czas razem. Gramy drużynową koszykówkę. Oczywiście nie zawsze da się zagrać perfekcyjnie, ale robimy to, czego oczekuje trener. Dzisiaj dało to zwycięstwo.Joe Thomasson, Stelmet Enea BC Zielona Góra

Po przerwie doszła jeszcze dobra skuteczność z dystansu. W sumie koszykarze Stelmetu trafili 10 “trójek”. 3 z nich należały do Tony’ego Meiera, który rzucił 16 punktów, “oczko” więcej zdobył Jarosław Zyskowski.

Kilka chwil po meczu klub poinformował o podpisaniu umowy z nowym zawodnikiem. Do Zielonej Góry przychodzi Mikołaj Witliński, który poprzedni sezon spędził w Gdyni.

Szukaliśmy nowego gracza, dziesiątego do rotacji. Preferowaliśmy bardziejpolskiego gracza. Mikołaj był dostępny na rynku, znam go osobiście, bo uczęszczał na mój camp. Jest profesjonalistą, dobrym człowiekiem. Mam nadzieję, że pomoże nam. Myślę o nim w kontekście gry obronnej i zbiórki. Wszystko, co zrobi więcej sprawi, że będę szczęśliwy.Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Witliński ma 23 lata. Gra głównie w strefie podkoszowej, na pozycjach 4-5. Mierzy 207 cm.