Stelmet wciąż w grze o ósemkę w lidze VTB! Wygrana w Mińsku

Ósme zwycięstwo w lidze VTB Stelmetu Enei BC! Zielonogórzanie pokonali w sobotę w Mińsku zamykające tabelę Tsmoki 80:73. To ważna wygrana w kontekście walki o fazę play-off. Awans do niej wywalczy czołowa ósemka ligi.

Zielonogórzanie mieli świetnie dysponowanego Tony’ego Meiera. Amerykanin rzucił 21 punktów, trafiając 4 z 6 “trójek”, w tym w ostatniej minucie spotkania, gdy zrobiło się już nerwowo i gospodarze zbliżyli się na 4 punkty. Stelmet na początku czwartej kwarty był na 16-punktowym prowadzeniu, najwyższym w meczu. Sygnał do ataku dał Andrei Stabrouski, najlepszy w drużynie miejscowych, zdobywca 20 punktów. Biało-zieloni wytrzymali jednak napór ekipy ze stolicy Białorusi.

Koszykarze Tsmoków popełniali mało błędów, zanotowali zaledwie 6 strat, przy 15 Stelmetu, ale to zielonogórzanie zdominowali “deskę”, wygrywając zbiórki 47-33.

Prowadziliśmy przez prawie cały mecz, ale jedno posiadanie może czasami zmienić sytuację. Tsmoki mimo osłabień bardzo walczyli u siebie. Ja mam mieszane uczucia w związku z naszymi wyjazdowymi meczami. Musimy być zespołem konkurencyjnym od pierwszej do ostatniej minuty. Gra rywali mnie nie zaskoczyła, w przeciwieństwie jednak do pierwszego meczu, dzisiaj znaleźliśmy właściwe rozwiązania.<span class="su-quote-cite">Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra</span>

Stelmet pokonał koszykarzy z Mińska po raz drugi w sezonie i po tym zwycięstwie awansował na siódme miejsce. Kolejne spotkanie w lidze VTB zielonogórzanie rozegrają 30 marca w Moskwie z CSKA.