Stelmet walczył dzielnie, ale Unics zdecydowanie lepszy…

… zwłaszcza w drugiej połowie. Nie było sensacji w drugim meczu zielonogórzan w Lidze VTB. Stelmet przegrał w Kazaniu z Unicsem 66:86.

Zaczęło się obiecująco, biało-zieloni wygrali pierwszą kwartę w stolicy Tatarstanu 23:20, ale z każdą kolejną odsłoną gospodarze systematycznie podkręcali tempo. Do przerwy było czteropunktowe prowadzenie Unicsu, które po zmianie stron regularnie wzrastało, by w czwartej odsłonie sięgnąć 20 punktów. Najskuteczniejszy w zespole gospodarzy był Jamar Smith, który zdobył 20 punktów, czterokrotnie trafiając za 3 pkt. W Stelmecie najwięcej – 15 “oczek” rzucił Markel Starks, 14 zanotował Boris Savović, a po 11 Michał Sokołowski i Adam Hrycaniuk.

We wtorek zielonogórzanie zagrają mecz Energa Basket Ligi w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą.