Stelmet strzelił pierwszą setkę!

Zwycięstwo wysokie, ale po ciekawym meczu.  Stelmet BC Zielona Góra wygrał wczoraj z Treflem Sopot 102:78.

To pierwszy w tym sezonie mecz, w którym Mistrzowie Polski zdobyli tak okazałą liczbę punktów.

Adam Hrycaniuk – Stelmet BC Zielona Góra

Adam Hrycaniuk, zdobył 11 pkt., trafiając wszystkie rzuty z gry. Największą owację zebrał za ostatnią akcję w drugiej kwarcie. Rozpoczął ją Łukasz Koszarek, który puścił piłkę pod nogami Filipa Dylewicza, następnie podał do Thomasa Kelatiego, który zza linii końcowej wypatrzył “Bestię”. W całym meczu zielonogórzanie zanotowali aż 27 asyst, przy tylko 6 stratach.

Artur Gronek – trener Stelmetu BC Zielona Góra

Stelmet mógł się też pochwalić grą na wysokiej skuteczności. 53,5% za 2 pkt. i aż 48% za 3 pkt., to rezultaty zasługujące na  uznanie. W zespole gości równać się ze Stelmetem mógł Michał Kolenda, który rzucił 16 pkt., w tym 4/5 za 3 pkt.

Michał Kolenda – Trefl  Sopot

Już w środę kolejny mecz w ramach PLK. Stelmet uda się do Tarnobrzegu na pojedynek z Siarką. Wówczas ma już być gotowy Vladimir Dragicević, którego zabrakło w niedzielnym starciu z Treflem.