Stelmet się nie zatrzymuje! Kolejna setka w CRS! King Szczecin bez szans

Szósta wygrana z rzędu w Energa Basket Lidze! Stelmet Enea BC kolejny raz z trzycyfrową zdobyczą! Zielonogórzanie pokonali we wtorkowy wieczór Kinga Szczecin 108:85.

Spotkanie przebiegało pod dyktando ekipy Žana Tabaka. Goście tylko momentami byli w stanie postawić się zielonogórzanom, którzy już w drugiej kwarcie potrafili odjechać na 20 punktów. W pierwszej połowie błyszczał zwłaszcza Tony Meier. Amerykanin w pierwszych dwudziestu minutach gry rzucił 16 punktów. W drugiej już tego dorobku nie powiększył, ale błyszczeli inni.

Stelmet kolejny raz zaimponował zespołową koszykówką. Dowodem liczby – 34 asysty zielonogórzan. 9 z nich rozdał Marcel Ponitka, 7 Łukasz Koszarek. Najwięcej, 17 punktów rzucił Jarosław Zyskowski, a 14 punktów i 7 zbiórek to dorobek Drew Gordona. Amerykanin również kolejny raz mógł się podobać w hali CRS.

Pod koniec czwartej kwarty Tabak posłał w bój młodzież: kolejno Kacprów Mąkowskiego i Traczyka oraz Miłosza Góreńczyka. Ten drugi zakończył zmagania z celnym rzutem za 3 punkty.

Mecz bez historii. Byliśmy gorsi w każdym elemencie koszykówki. Muszę pogratulować zielonogórzanom, grają naprawdę bardzo dobrze. Nie mogliśmy dziś nic zrobić w obronie. Próbowaliśmy coś zrobić, kombinować. Może działało to minutę, może dwie, a potem znowu obraz wyglądał identycznie.Mindaugas Budzinauskas, trener Kinga Szczecin
Mieliśmy cztery mecze w 11 dni. Wiele podróży, sporo czasu w niej spędziliśmy. Rozumiem dzisiejsze błędy, rozumiem, że mogliśmy zamknąć mecz wcześniej, a nie zamknęliśmy, ale jesteśmy po prostu padnięci. Potrzebujemy kilka dni na odpoczynek i regenerację. Jestem naprawdę szczęśliwy z wysiłku, jaki w ten mecz włożyliśmy, przeciwko zespołowi, który pod względem siły jest gdzieś w okolicy trzeciego miejsca w lidze.Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Czas na odpoczynek będzie, bo kolejny mecz Stelmet zagra w najbliższy poniedziałek, 25 listopada. Będzie to wyjazdowe starcie w lidze VTB z Lokomotiwem Kubań. U siebie zielonogórzanie pojawią się ponownie w czwartek, 28 listopada. Do hali CRS przyjedzie Asseco Arka Gdynia.