Stelmet rozbity przez Florence’a w czwartej kwarcie!

Komplet porażek z drużynami z czołówki na wyjazdach ma w tym sezonie Stelmet Enea BC Zielona Góra. Do przegranych kolejno w Ostrowie Wlkp., Toruniu i Włocławku dziś ekipa Igora Jovovicia dołożyła porażkę w Gdyni z Arką 65:78.

Stało się tak za sprawą kolejnej fatalnej w tym sezonie czwartej kwarty w wykonaniu zielonogórzan. Ani Stelmet, ani Arka nie zachwycali przez trzy odsłony, ale gospodarze w decydującym fragmencie meczu podkręcili tempo. Spora w tym zasługa Jamesa Florence’a. Były gracz Stelmetu do spółki z fenomenalnym tego dnia Joshem Bosticem rzucił łącznie aż 58 punktów! Jeszcze przed czwartą kwartą Stelmet prowadził różnicą 3 “oczek”, ale w ostatniej odsłonie Arka trafiła aż 7 z 15 “trójek” w całym pojedynku!

Stelmet czwartą kwartę przegrał 17:33 i stracił też fotel lidera Energa Basket Ligi na rzecz Arki. W poniedziałek zielonogórzan czeka starcie w lidze VTB z CSKA Moskwa w hali CRS.