Stelmet przełamuje złą passe

Marcin Sroka (Stelmet Zielona Góra)

Początek spotkanie  w wykonaniu zielonogórzan nie wyglądał zbyt  efektowanie ponieważ  przez cała pierwszą  kwartę prowadzili wyrównaną  walkę z Polpharmą (20:18).

Natomiast początek drugiej kwarty nie zapowiadał jakikolwiek poprawy ponieważ już po pierwszej minucie na koncie Stelmetu były już zapisane cztery faule. Jednak po  dwóch rzutach za  3 pkt. Hodge i Hosleya  które dały sygnał do ataku. Co efektem było  gdy zabrzmiała syrena kończąca pierwszą połowę  zielonogórzanie schodzili do szatni już  z przewagą 18 pkt. (51:33).

Trzecia i czwarta kwarta była już tylko formalnością  zielonogórzanie  panowali nad wynikiem  już do końca .Na parkiecie mieliśmy również okazje zobaczyć  naszych najmłodszy zawodników  Filipa Matczaka oraz  Radosława Trubacza. W  sobotnim spotkani dużym  atutem na pewno były zbiórki których zielonogórzanie zanotowali aż 40 ! .

Stelmet: Hosley 18, Hodge 16, Chanas 16, Jones 13, Stević i Sroka po 11, Łapeta i Cesnauskis 2, Matczak 0,

Trubacz 0.

Polpharma: McCauley 24, Mirković 20, Carter 18, Majewski 7, Szymkiewicz 6, Nowakowski 1, Radwański,

Widzów na hali CRS: 3675

Konferencja po meczu :

Kolejne spotkanie Stelmetu Zielona Góra już w najbielszą środę w meczu Eurocupu z BC Telenet Oostende

Autor: Maciej Pelczyński, Mariusz Malinowski