Stelmet w połowie drogi. Druga wygrana z torunianami!

Mistrzowie Polski w drugim meczu finału play-off Polskiej Ligi Koszykówki ponownie pokonali Polski Cukier Toruń. W sobotę podopieczni Artura Gronka wygrali 87:66 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2:0.

Po pewnym czwartkowym zwycięstwie pierwsze minuty sobotniego starcia należały do przyjezdnych. Pod koniec pierwszej kwarcie, po akcji Jure Škificia Polski Cukier prowadził różnicą 10 pkt. Druga kwarta to pogoń miejscowych, która w końcówce pierwszej połowy zakończyła się powodzeniem i wyjściem na sześciopunktowe prowadzenie. Przewaga zaczęła rosnąć po zmianie stron, a pod koniec czwartej kwarty wynosiła już 23 pkt. Ostatecznie skończyło się wynikiem 87:66 i co najważniejsze, prowadzeniem w finałowej serii 2:0. Zielonogórzanie tym razem znów zagrali na dobrej skuteczności (52,3% z gry), ale tym razem przegrali zbiórki. Zielonogórzanie wystąpili bez kontuzjowanego Nemanji Djurisicia. We wtorek mecz nr 3 w Toruniu, kolejny w czwartek. Jeżeli Stelmet w obu zwycięży, wówczas po raz czwarty sięgnie po mistrzowski tytuł.

Stelmet BC – Polski Cukier 87:66 (20:23, 21:12, 22:16, 24:15)

Punkty dla Stelmetu: Florence 21, Dragicević 17, Koszarek 12, Hrycaniuk 10, Moore 9, Kelati 8, Gruszecki 4, Mokros 3, Zywert, Matczak 0.

Posłuchaj opinii trenerów po meczu nr 2.