Stelmet pewnie wygrywa z Treflem! Świetny DeVoe

Nie było niespodzianki w meczu otwierającym 8. kolejkę Energa Basket Ligi. Stelmet Enea BC Zielona Góra pewnie pokonał Trefla Sopot 93:75. Dla gospodarzy to siódme zwycięstwo w polskiej lidze, dla gości – siódma porażka.

Pierwsze minuty należały jednak do sopocian, których w hali CRS prowadził Krzysztof Roszyk, dotychczasowy asystent zwolnionego ostatnio Marcina Klozińskiego. Niespełna 3 minuty przed końcem Stelmet przegrywał 9:13, wówczas zainicjował strzelecki koncert, po którym kończył pierwszą kwartę z wynikiem 25:15.

Już w pierwszej odsłonie trzy “trójki” trafił Gabe DeVoe. Amerykanin był najskuteczniejszym graczem zielonogórzan. Zagrał najlepszy mecz dotychczas w Stelmecie i zdobył 24 punkty.

To było dla nas trudne spotkanie. Jesteśmy po trudnej podróży do Krasnojarska i jeszcze do siebie dochodzimy, dlatego cieszę się z tego zwycięstwa, z zespołowej gry. Każdy, kto pojawił się na boisku dawał z siebie maksa. Wiedzieliśmy, że Trefl będzie zmotywowany po zmianie trenera. Gabe? Zagrał świetnie. Jestem bardzo zadowolony z jego postawy.Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Do przerwy Stelmet prowadził 14 punktami. Po zmianie stron przewaga przekroczyła 20 punktów. Następnie goście zniwelowali na chwilę straty, ale w końcówce znów licznik kręcił się wokół 20 “oczek” różnicy pomiędzy zespołami. W całym meczu zielonogórzanie zanotowali aż 32 asysty, 14 z nich to robota Łukasza Koszarka. Mecz skończył celnym rzutem z dystansu Kacper Mąkowski.

W tym meczu jeden istotny element. Stelmet zrobił 36 punktów z kontry. Tak się nie da wygrać meczu, nie da się rywalizować. Początek mieliśmy niezły, ale straty proste i te punkty z szybkiego ataku. Gdy się zbliżaliśmy na 10 “oczek”, to Stelmet robił trzy szybkie kontry i nie mogliśmy się zbliżyć do nich. Paweł Leończyk, Trefl Sopot

Ostatni mecz w listopadzie Stelmet zagra w Sankt Petersburgu z Zenitem, w ramach ligi VTB, następnie w kalendarzu przewidziano okienko reprezentacyjne. Pojedynek w sobotę, 24 listopada o 16:00 naszego czasu.