Stelmet już bez Matczaka wygrywa z Polpharmą

16. zwycięstwo w Energa Basket Lidze dopisali koszykarze Stelmetu Enei BC. Zielonogórzanie pokonali w piątkowy wieczór Polpharmę Starogard Gdański 96:80.

Zespół prowadzony przez Artura Gronka w ataku spisuje się najlepiej ze wszystkich drużyn w kraju. Znacznie gorzej wypadł jednak na desce, którą w hali CRS znacząco przegrał. Sam trener w Zielonej Górze został przywitany bardzo ciepło. Wszak dwa lata temu zdobył ze Stelmetem mistrzostwo i puchar kraju.

Mecz był, jak każdy inny, natomiast miło zobaczyć dużo znajomych twarzy. Mieszkałem tu pięć lat, więc miło się wraca do takiego miejsca. Kibice mnie miło przyjęli i to jedna strona medalu, natomiast druga jest taka, że jako drużyna przyjechaliśmy tutaj walczyć o wygraną.Artur Gronek, trener Polpharmy Starogard Gd.

I Polpharma dzielnie walczyła, niemal przez cały mecz będąc blisko Stelmetu. W drugiej kwarcie wprawdzie przewaga gospodarzy sięgnęła już nawet 18 “oczek”, ale do przerwy goście zdołali zniwelować straty do 9 punktów. W drugiej połowie dystans między Stelmetem, a graczami z Kociewia oscylował wokół bezpiecznych, kilkunastu punktów. Strzelecko kolejny raz błysnął Przemysław Zamojski – 21 pkt., w tym 5 celnych “trójek”. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Markel Starks – 23, zaś w ekipie gości najlepszy wynik – 21 pkt. zanotował Tre Bussey.

Mieliśmy mało czasu, by przygotować się do tego meczu, ledwie 24 godziny. Popełniliśmy wprawdzie kilka błędów, ale jestem zadowolony z tego, jak to wyglądało. Zagraliśmy też z dobrą energią. Markel Starks, Stelmet Enea BC Zielona Góra

W Stelmecie zabrakło już dzisiaj Filipa Matczaka, który został wypożyczony do Legii Warszawa, do końca sezonu. O tym ruchu nie chciał mówić po spotkaniu z Polpharmą Igor Jovović.

Równie dobrze możemy pogadać o Łączyńskim. Mówmy o graczach, którzy są tutaj: Koszarku czy Hrycaniuku.(…) Jeśli chodzi o sytuację transferową, to analizujemy rynek. Patrzymy, który gracz mógłby nam coś dać i być szczęśliwym, że tu jest. To bardzo ważne. (…) Zarówno o Matczaka, jak i o transfery powinniście pytać ludzi odpowiadających za organizację w klubie.Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

To był ciekawy piątek na rynku transferowym w Energa Basket Lidze. Migrował nie tylko “Fifi”. Do Anwilu Włocławek wraca Ivan Almeida, zaś Włocławek na Ostrów Wlkp. zamienia ponownie Mateusz Kostrzewski.