KOSZYKÓWKA:

Stelmet Enea BC: możemy myśleć o strefie medalowej w Polsce

– Chcę mieć jak najwięcej minut na parkiecie, chcę być kluczowym graczem w ataku i solidnym wsparciem w obronie – mówi “Ludde” Hakanson – nowa twarz w Stelmecie Enei BC Zielona Góra. Szwed w poniedziałek przeszedł badania medyczne i wieczorem weźmie udział w pierwszym treningu z drużyną.

23-letni rozgrywający, to brakujący element w składzie drużyny na sezon 2019/2020. Na spotkaniu z dziennikarzami przyznał, że jednym z powodów przyjścia do Zielonej Góry była osoba trenera Žana Tabaka.

Zakończyłem kontrakt z Movistarem Estudiantes rok wcześniej. Czułem, że muszę zrobić krok w przód, jeśli chodzi o większą rolę w drużynie, co rozwinie moją grę. Trener też był ogromnym argumentem za przyjściem tutaj, a ponadto udział w lidze VTB. Grałem w tych rozgrywkach z VEF-em Rygą, lubię tę ligę. Myślę, że mogę być dobrym zawodnikiem tutaj.Ludvig Hakanson, Stelmet Enea BC Zielona Góra

Skład biało-zielonych jest tym samym zamknięty. Na co go będzie stać? I jakie cele zostaną postawione przed drużyną? O tym, jak również o początku sezonu i czekających Stelmet trudnych meczach z ekipami z ligi VTB, grającymi również w Eurolidze mówił właściciel klubu.

(…) Jest bardzo silna polska liga, bardzo mocno wygląda Anwil, bardzo mocno wyglądają inne drużyny. Jak powiem, że walczymy o bycie w strefie medalowej, to ktoś powie, że za szybko i za ambitnie. Myślę, że możemy o tym myśleć, ale jak będzie to się okaże, bo po raz pierwszy nie ma przepisu o dwóch Polakach na parkiecie. Widać, że drużyny się tego uczą.Janusz Jasiński, właściciel Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Pierwszy mecz w hali CRS zielonogórzanie rozegrają 1 października z Zenitem Sankt Petersburg w ramach rozgrywek VTB. Sezon otworzy wcześniej, 25 września, meczem w Moskwie z Chimkami.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: