Setki nie było, ale jest wygrana!

Szóste zwycięstwo w Energa Basket Lidze Stelmetu Enei BC. Setka wprawdzie nie pękła, ale zielonogórzanie i tak pewnie pokonali w Dąbrowie Górniczej MKS 97:81.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, ale w drugiej to podopieczni Žana Tabaka podkręcili tempo i na przerwę schodzili, prowadząc różnicą 3 punktów. Po przerwie odjechali jeszcze bardziej i po trzeciej odsłonie mieli 20 „oczek” przewagi – najwięcej w meczu. W czwartej kwarcie MKS raz jeszcze rzucił się do odrabiania strat i część z nich zniwelował. Trzy minuty przed końcem gospodarze zbliżyli się na 7 „oczek”, ale na więcej już zielonogórzanie nie pozwolili.

Dla Stelmetu, 20 punktów rzucił Ivica Radić, dla gospodarzy Robert Johnson 23.

W tym tygodniu zielonogórzan czeka jeszcze mecz w lidze VTB. W sobotę Stelmet zagra na wyjeździe z Niżnym Nowogrodem (o 15:00 naszego czasu).