Rosjanie dogonieni! Pierwsze domowe zwycięstwo Stelmetu w lidze VTB

Po niemrawym początku i świetnych ostatnich minutach koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra wygrali z Niżnym Nowogrodem w lidze VTB 80:72.

Goście w pierwszej połowie prezentowali się znacznie lepiej. Niezbyt dobra gra w obronie i niecelne rzuty Stelmetu pozwoliły Rosjanom prowadzić po dziesięciu minutach 24:15. W kolejnej partii gospodarze poprawili grę, ale nadal koszykarskie atuty były domeną gości z Niżnego Nowogrodu. Na przerwę schodzili oni prowadząc 40:33.

W drugiej połowie Stelmet w końcu zaczął się lepiej bronić, a celnymi rzutami z dystansu udało się zmniejszyć straty do jednego punktu przed ostatnią kwartą. W ciągu ostatnich dziesięciu minut ważne “trójki” aplikowali gościom Gabe DeVoe, Zeljko Sakić, czy Łukasz Koszarek. Dzięki m.in. jedenastu z dwudziestu jeden celnych rzutów za trzy punkty udało wygrać z Niżnym Nowogrodem 80:72.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – BC Niżny Nowogród 80:72 (15:24; 18:16; 23:18; 24:14)

Po meczu Radio Index rozmawiało m.in. z Przemysławem Zamojskim.

Przemysław Zamojski, Stelmet Enea BC Zielona Góra: – Początek spotkania przegrywaliśmy, ale spokojnie pracowaliśmy cały czas, żeby wrócić do gry. W drugiej połowie pokazaliśmy jeszcze lepszą energię, walkę o każdą piłkę, dodatkowo wpadło nam kilka rzutów z dystansu, udało się odjechać i końcówkę w miarę kontrolowaliśmy.