Rosa wreszcie pokonana i to zdecydowanie

Stelmet BC Zielona Góra w hicie 24. Kolejki grał w niedzielę z wiceliderem Rosą  Radom. Mistrzowie Polski pewnie wygrali 88:64.

Łukasz Koszarek – Stelmet BC Zielona Góra

Łukasz Koszarek zdobył 17 punktów i miał stuprocentową skutecznością w rzutach za trzy, trafiając wszystkie pięć prób. W tym elemencie gry konkurować mógł jedynie w zespole gości Torey Thomas. To za sprawą Amerykanina Rosa w czwartej  kwarcie nieco zmniejszyła przewagę Stelmetu, która pod koniec trzeciej kwarty sięgała już nawet 34 punktów. Thomas w ostatnich dziesięciu minutach rzucił cztery trójki, ale losy spotkania były już wcześniej rozstrzygnięte. Mistrzowie Polski przewagę budowali od początku, systematycznie, imponując grą w obronie.

Wojciech Kamiński – trener Rosy Radom

Zielonogórzanie bardzo dobrze dzielili się piłką, w całym meczu zanotowali aż 23 asysty.