Puchar Polski jedzie do Torunia!

Sensacja w finale koszykarskiego Pucharu Polski w Warszawie. Mistrz kraju i obrońca trofeum Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał z Polskim Cukrem Toruń 80:88. To pierwsze w historii klubu z Grodu Kopernika trofeum.

Mistrzowie Polski długo “jechali” na ten mecz. W tym samym czasie rywale “odjeżdżali”. Przewaga Polskiego Cukru przez większość spotkania oscylowała w granicach 20 punktów. Taki zapas podopieczni Dejana Mihevca mieli jeszcze na początku czwartej kwarty. Stelmet rozpaczliwie zaczął odrabiać straty dopiero w ostatnich 10 minutach. Biało-zieloni wrócili dzięki serii 10-0, którą zanotowali w minutę, w połowie ostatniej odsłony. Ekipa Andreja Urlepa była blisko rywala – najbliżej na 4 punkty – 40 sekund przed końcem po “trójce” Thomasa Kelatiego. Wicemistrzowie Polski jednak nie oddali prowadzenia. Świetny mecz w barwach torunian rozegrał Glenn Cosey, zdobywca 36 punktów. Warto dodać, że Polski Cukier zagrał przeciwko Stelmetowi w siedmiu graczy! MVP turnieju został uznany były gracz zielonogórskiego zespołu Karol Gruszecki.