Przeklęta pierwsza kwarta!

Stelmet BC Zielona Góra wczoraj zainaugurował zmagania w koszykarskiej Lidze Mistrzów w tym sezonie. Biało-zieloni ulegli w Salonikach Arisowi 64:70.

Wszystko, co złe dla Mistrzów Polski osłabionych wciąż brakiem Borisa Savovicia, wydarzyło się w pierwszej kwarcie. Stelmet mecz zaczął bardzo słabo i po pierwszych dziesięciu minutach przegrywał już 10:24. Kolejne kwarty były już wyrównane, ale za zielonogórzanami wciąż ciągnęły się straty z początku meczu. Dopiero w czwartej kwarcie podopieczni Artura Gronka zeszli poniżej 10 „oczek” straty. Jeszcze półtorej minuty przed końcem meczu po trójce Łukasza Koszarka Stelmet przegrywał tylko 60:66. W ostatnich sekundach gospodarze nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa.

Gospodarze zasłużyli na zwycięstwo. Walczyliśmy w drugiej połowie, ale różnica z pierwszej połowy była zbyt duża. Na początku mieliśmy duży problem z organizacją gry. Zanotowaliśmy też za dużo strat. Pod koniec nasza gra wyglądała tak, jak sobie zakładaliśmy przed meczem. Byliśmy lepsi w obronie i kreowaliśmy też grę w ataku. Potrzebujemy więcej popracować nad grą w ataku, zmniejszyć liczbę strat. Mam nadzieję, że po tym meczu będziemy grać lepiej.Łukasz Koszarek

Zielonogórzanie w całym meczu zanotowali aż 21 strat. W szeregach gości najskuteczniejszy był Thomas Kelati, zdobywca 15 punktów. W Arisie błysnął stary znajomy zielonogórzan z poprzednich finałów PLK. Kyle Weaver, który w ubiegłym sezonie był jedną z gwiazd ligi w barwach Polskiego Cukru Toruń, we wczorajszy wieczór zdobył 16 punktów.

Rywale zaczęli mecz dobrze, czyli tak, jak zwykli zaczynać go w domu ze wsparciem swoich kibiców.  Zasłużenie wygrali. Zawsze ciężko jest grać na wyjeździe, jeśli popełnia się tyle strat. Wróciliśmy z -15.  W pierwszej połowie zdobyliśmy 23 pkt. i to jest główna przyczyna porażki. Gratuluje jednak moim chłopakom charakteru w drugiej połowie. Byliśmy w stanie wygrać to spotkanie. Z wyłączeniem ostatniej minuty jestem zadowolony z drugiej połowy.Artur Gronek

W sobotę zielonogórzanie o 18:00 zmierzą się w Starogardzie z Polpharmą, a we wtorek pierwszy mecz Ligi Mistrzów w hali CRS. Do Zielonej Góry przyjedzie Telekom Baskets Bonn. W innym meczu grupy D wczoraj Besiktas Sompo Japan Stambuł przegrał z Sidigas Avellino 80:86.