Powrót na właściwe tory. Stelmet BC wygrywa z AZS Koszalin

Stelmet BC Zielona Góra pokonał na własnym parkiecie AZS Koszalin 102:79. Zwycięstwo o tyle radosne, że Mistrzowie Polski przełamali passę trzech ligowych porażek z rzędu.

Pierwsza kwarta spotkania była wymianą ciosów między obiema piątkami. Znakomicie mecz rozpoczął Przemysław Zamojski, który szybko zaliczył dwie “trójki”. Podobnie wiodło się ex-Zielonogórzaninowi Jakubowi Dłoniakowi, którego rzuty doprowadziły do stanu 14:20, co było momentem największej przewagi gości. Ostatecznie po pierwszych dziesięciu minutach goście prowadzili 23:24. Punkty zdobyte przez Jamesa Florenca na początku drugiej odsłony spotkania pozwoliły na odskoczenie od akademików. Swoje trójki dorzucili również Jarosław Mokros i Filip Matczak, a w drugą, zagraną koncertowo kwartę Stelmet wygrał 33:11, w efekcie pierwszą połowę 56:35.

Druga część meczu to w dalszym ciągu znakomita gra Zielonogórzan. Akademicy popełniali sporo strat, grali mniej dynamicznie, a nawet gdy dochodzili do dobrych pozycji często mieli problem z wykończeniem danej akcji. Takich trudności nie mieli podopieczni Artura Gronka. Mógł on jednak być chwilę niespokojny, bowiem dzięki Diante Baldwinowi, AZS potrafił zbliżyć się na 13 punktów, lecz po paru nieźle zagranych akcjach Stelmet ponownie prowadził dwudziestoma oczkami. Po rzucie za trzy Jamesa Florenca przedostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 84:59. Ostatnie 10 minut do kontrolowanie gry i bezpieczne doprowadzenie do końca meczu, którego ostateczny rezultat to 102:79.