KOSZYKÓWKA:

Porażka nr 18, ale wstydu nie ma

Stelmet Enea BC bliski sprawienia niespodzianki w Saratowie. Zielonogórzanie przegrali w niedzielę w ramach ligi VTB z tamtejszym Avtodorem 106:112.

Biało-zieloni w Rosji mogli się jednak podobać. Po ostatnich dotkliwych klęskach w rozgrywkach VTB, w niedzielę Stelmet zaprezentował się jako zespół walczący, który do końca był w grze o zwycięstwo.

Duża w tym zasługa świetnej skuteczności za 3 pkt. Zielonogórzanie w Saratowie trafili 15 z 34 rzutów z dystansu. Pięciokrotnie zza łuku trafiali Przemysław Zamojski i Kodi Justice. Ten drugi rzucił w sumie 21 pkt., co było najlepszym indywidualnym wynikiem w Stelmecie.

Gospodarze mieli jednak Trae Goldena. To Amerykanin pociągnął Avtodor do zwycięstwa. Zdobył 31 punktów, ponadto rozdał 13 asyst i zanotował 8 zbiórek. 24 punkty rzucił Stelmetowi były gracz zielonogórzan Boris Savović.

Stelmet przegrał w lidze VTB po raz osiemnasty, ale wstydzić się nie musi. Zielonogórzanie zagrali bez Łukasza Koszarka i Quintona Hosleya. W środę w hali CRS zmierzą się ze Spójnią Stargard w ramach Energa Basket Ligi.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: