KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Polpharma mocno się stawiała, ale Zastal wywozi zwycięstwo

9. wygrana w Energa Basket Lidze Zastalu Enea BC. Zielonogórzanie wygrali w Starogardzie Gdańskim z ambitną i mocno stawiającą opór Polpharmą 103:77.

Ci, którzy liczyli na spacerek mistrzów kraju mocno się zawiedli. Gospodarze stawiali duży opór, choć w decydujących momentach Zastal przeważał szalę. Do przerwy zielonogórzanie prowadzili dziewięcioma punktami. W trzeciej kwarcie po “trójce” Trevona Allena Polpharma zbliżyła się na punkt, a po kolejnym celnym rzucie z dystansu, tym razem w wykonaniu Jamesa Washingtona nawet przez moment prowadziła.

Washington z Allenem w zespole gospodarzy błyszczeli strzelecko. Po “trójce” tego pierwszego na początku czwartej kwarty Polpharma traciła tylko 8 “oczek” do zielonogórzan. Wtedy Zastal zanotował serię 11-0, którą “trójką” zwieńczył Łukasz Koszarek i po akcji kapitana zielonogórzanie mieli 19 punktów przewagi.

Zastal miał jeszcze większe atuty strzeleckie, w postaci chociażby Krisa Richarda. Amerykanin zdobył w sumie 20 punktów, trafiając 6 z 8 rzutów za 3 punkty. W sumie podopieczni Žana Tabaka rzucili rywalom 17 rzutów z dystansu (54,8%).

W sobotę zielonogórzanie zagrają kolejny mecz w ramach ligi VTB. Rywalem w hali CRS będzie Uniks Kazań.