Półfinał na raz, dwa, trzy!

Nie będą długo rozpamiętywać rywalizacji ćwierćfinałowej Tauron Basket Ligi kibice mistrza Polski. Stelmet BC Zielona Góra w trzech meczach nie dał szans Asseco Gdynia. Trzecie starcie zielonogórzanie wygrali we wtorek na wyjeździe 92:55 i tym samym jako pierwsi zameldowali się w półfinale.

Zespół z Trójmiasta, podobnie jak w meczach w Zielonej Górze opór stawiał tylko w pierwszej kwarcie. Tę i tak Stelmet wygrał jednym punktem. A później dominował już niepodzielnie. Do przerwy zielonogórzanie prowadzili trzynastoma punktami. Po trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do 29 „oczek”. I rosła dalej, mimo, że o wyniku meczu nie decydowały wyłącznie pierwszoplanowe postacie mistrzów Polski. Pograli i punktowali wszyscy, również najmłodsi – Kamil Zywert i Jakub Der, którzy zapisali na swoim koncie odpowiednio 8 i 5 punktów.

Stelmet wygrał bardzo pewnie, mimo 17 strat. Zielonogórzanie byli zdecydowanie lepsi w walce na tablicach, zanotowali też 20 asyst.

Podopieczni Saszo Filipovskiego w doskonałych nastrojach czekają teraz na półfinałowego rywala.