Pierwszy z czterech kroków zrobiony!

Stelmet BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 1:0 w finale play-off Polskiej Ligi Koszykówki. Wczoraj Mistrzowie Polski wygrali przed własną publicznością 88:69.

Dobra skuteczność rzutowa, wygrane zbiórki, aż 26 asyst – Stelmet kontrolował losy meczu niemal przez 40 minut. Jeszcze do przerwy wprawdzie przewaga wynosiła tylko 7 pkt., ale już po zmianie stron zielonogórzanie zbudowali dwucyfrowe prowadzenie. W czwartej kwarcie przewaga wynosiła już 22 pkt. Artur Gronek, trener gospodarzy mówił po meczu, że to nie było łatwe spotkanie i cała seria nie musi być taka jak pierwsze starcie.

Artur Gronek – trener Stelmetu BC Zielona Góra

Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobyli dwaj Czarnogórcy – Vladimir Dragicević 16, a Nemanja Djurisić 15. W ekipie gości, zgodnie z przewidywaniami, najskuteczniejszy był Kyle Weaver, którzy rzucił 18 „oczek”. Zagraniczni koszykarze Polskiego Cukru mieli jednak małe wsparcie od polskiej części składu.

Jacek Winnicki – trener Polskiego Cukru Toruń

W sobotę mecz nr 2 w hali CRS o 17:45. Później zmagania przeniosą się do Torunia. Batalia o złoto toczy się do czterech wygranych.

Stelmet BC – Polski Cukier 88:69 (20:17, 22:18, 17:13, 29:21)

Punkty dla Stelmetu: Dragicević 16, Djurisić 15, Zamojski 11, Florence, Gruszecki, Hrycaniuk 10, Koszarek 9, Moore 5, Kelati 2, Zywert, Matczak, Mokros 0.