Pierwsze zwycięstwo Stelmetu BC w Lidze Mistrzów!

Dużo walki, gra falami jednych i drugich – tak w skrócie wyglądał pierwszy mecz podopiecznych trenera Artura Gronka w hali CRS w koszykarskiej Lidze mistrzów.

Pojedynek rozpoczął się dobrze dla miejscowych, którzy po przechwytach szybko wyszli na prowadzenie 9:2. Po chwili obudzili się zawodnicy Telekomu i mecz się wyrównał.

Bardzo frustrujący powrót do hali CRS zaliczył Nemanja Djurisic, który już po pierwszej kwarcie miał 3 faule i musiał powędrować na ławkę. Do końca pierwszej połowy kibice oglądali dosyć wyrównane spotkanie. W Stelmecie dobrze funkcjonował Boris Savović i James Florence. Głównie dzięki ich grze mistrzowie Polski prowadzili po dwóch kwartach 35:31.

Po zmianie stron mocne uderzenie zaliczyli gospodarze. Do wspomnianej dwójki dołączył Dragicević i Stelmet odskoczył na 11 „oczek” prowadzenia.

Ostatnia kwarta to szybka odpowiedz gości i walka kosz za kosz do końcowego gwizdka. Bohaterem drużyny z Bonn był Malcolm Hill, który uzbierał 28 punktów, z czego większość w drugiej połowie. W Stelmecie wynik ciągnął Dragicevic i ostatecznie kibice w hali CRS zobaczyli pierwsze zwycięstwo swoich podopiecznych z wynikiem 73:69.

Relacja: Łukasz Ostrowski