Ostatnia podróż na wschód zakończona

Najlepszą wiadomością jest to, że był to ostatni wyjazdowy mecz Stelmetu Enei BC w lidze VTB. Zielonogórzanie po piątkowym zwycięstwie w Permie nad Parmą dwudziestoma punktami, wczoraj z dużo lepszym rywalem, Chimkami Moskwa przegrali 80:100.

Biało-zieloni stawiali czoła dzielnie utytułowanemu uczestnikowi Euroligi. Pierwsza kwarta na remis, w drugiej 14-punktowe prowadzenie wypracowali sobie gospodarze, którzy po przerwie odjechali na jeszcze większy dystans. Najwyżej Chimki prowadziły różnicą 34 „oczek”, ale Stelmet dzięki wygranej 33:19 w czwartej kwarcie zniwelował nieco rozmiary porażki. W zespole gospodarzy błyszczał Janis Timma, autor 20 punktów. Dla Stelmetu najwięcej, 15 punktów rzucił Gabe DeVoe. Zielonogórzan czeka już jutro kolejne spotkanie. Tym razem hit Energa Basket Ligi w hali CRS i starcie z Anwilem Włocławek. Ten mecz jutro o 17:45.