Osłabiony Partizan Belgrad za mocny dla Stelmetu BC

Goście przyjechali do Zielonej Góry bez czterech zawodników z podstawowego składu i pierwszego trenera. Dzięki agresywnej obronie i konsekwencji w ataku wywieźli bardzo cenne zwycięstwo z parkietu Stelmetu BC.

Pierwsza część meczu, to przeplatanie lepszych i gorszych momentów obu ekip. Stelmet lepiej wchodził w otwarcie kwart, by następnie tracić na rzecz przyjezdnych.  W naszej ekipie w tej części spotkania pierwsze skrzypce grali podkoszowi  Julian Vaughn  i Vladimir Dragicević.

Trzecia kwarta to głównie gra Tomasa Kelatiego i rewelacyjny zryw Łukasz Koszarka, który zdobył sam 9 punktów z rzędu.  Ostatnią odsłonę podopieczni Artura Gronka rozpoczęli z 6 „oczkami” zaliczki, jednak z minuty na minutę zielonogórska maszyna działała coraz mniej sprawnie. Goście w ostatnich sekundach regulaminowego czasu doprowadzili do remisu po 68. Dogrywka była już zaciętą walką punkt za punkt ,z której to goście wyszli obronną ręką, ostatecznie wygrywając 81:80.

Stelmetowi w ostatnich minutach zabrakło pomysłu na grę i skutecznej egzekucji w obronie. Partizan, gdy”poczuł krew”,  to wskoczył na wyższy – lepszy poziom i zasłużenie wygrał kolejny mecz mimo sporych braków kadrowych.