Najsłabsi też lepsi. Stelmet przegrywa w Rydze

Trwa niemoc Stelmetu Enei BC w lidze VTB. Zielonogórzanie przegrali w niedzielę po raz dziewiąty w tych rozgrywkach. Tym razem pogromcą ekipy Igora Jovovicia okazał się zamykający tabelę VEF Ryga, który wygrał 83:57.

Pierwsza połowa nie zapowiadała kolejnej klęski. Na przerwę zielonogórzanie schodzili jako zespół słabszy, ale tracili tylko cztery punkty. Druga połowa niemal przypominała starcie sprzed tygodnia w Krasnodarze. Bezbarwny Stelmet w ataku bił głową w mur, a w obronie nie był w stanie zatrzymać miejscowych. Drużyna ze stolicy Łotwy grała na wysokim procencie skuteczności rzutów za 2 pkt. Zdobyła w sumie też aż 25 “oczek” po stratach zielonogórzan. W ekipie gospodarzy najwięcej, 18 punktów rzucił Andrejs Grazulis, w Stelmecie 15 “oczek” zanotował najlepszy Przemysław Zamojski. W najbliższy piątek o 19:00 Stelmet zagra w hali CRS z Parmą Perm.