Muszkieterowie wreszcie wygrywają u siebie!

Przełamanie Muszkieterów w Nowej Soli! Podopieczni Artura Cielmy pokonali w zaległym meczu 20. kolejki II ligi WKK Wrocław 74:70. To siódma wygrana nowosolan w tym sezonie. Muszkieterowie są na 10. miejscu w II lidze.

Łatwo jednak nie było i to mimo, że gospodarze zaczęli mecz od prowadzenia 14:0 i pełnej dominacji w pierwszej połowie spotkania. Goście, choć nie prowadzili przez ani sekundę, systematycznie odrabiali straty i sekundę przed końcem czwartej kwarty za sprawą “trójki” Kamila Fiedukiewicza doprowadzili do remisu. Dogrywka należała już jednak do nowosolan, w szeregach których najskuteczniejszy był najbardziej doświadczony Grzegorz Taberski, zdobywca 24 punktów i autor 9 zbiórek.

Artur Cielma – grający trener nowosolan: – Powiedziałem ostatnio, że musimy odczarować tę halę. Nie było innej opcji, bo wchodzimy w etap, że musimy walczyć o utrzymanie, a jeżeli się uda to o coś więcej. Najważniejsze, żeby nie spaść do fazy play-out. Grupa drużyn za nami też wygrywa mecze. Cieszy mnie to, że w dogrywce graliśmy w odpowiednim rytmie.

W sobotę, 3 lutego, Muszkieterowie zagrają znów u siebie. Rywalem będą Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Początek meczu w hali nowosolskiego “Elektryka” o 16:00.