Muszkieterowie sfrustrowani. Przegrali kolejny mecz

Czwartej porażki w rozgrywkach II ligi doznali w środę koszykarze Muszkieterów Nowa Sól. Podopieczni Artura Cielmy przegrali wysoko z RKKS-em Rawią Rawag Rawicz 57:81.

Mecz zaczął się od prowadzenia gości 11:0. Później gospodarze rzucili się w pogoń. Najbliżej rywali byli pod koniec drugiej kwarty, gdy mieli cztery punkty straty. Niestety potem Rawiczanie zanotowali serię 22:0, po której stało się jasne, że Muszkieterowie tego meczu nie wygrają.

Zaczynamy mecz, nie wpadają nam 2-3 rzuty i w obronie jest dramat. Nie możemy tak zaczynać. To już kolejny mecz, w którym rywale rzucają nam w pierwszej kwarcie ok. 30 pkt. Ciężko jest później nadrabiać. Później było nam trudno. Rywal jest bardziej doświadczony, byliśmy mało skuteczni i to z minuty na minutę się nasilało. Frustracja, bezradność.Artur Cielma, trener Muszkieterów

Nowosolanie wciąż nie mogą skorzystać ze swojego podstawowego rozgrywającego Pawła Kopcińskiego, który w inauguracyjnym meczu skręcił kolano i jeszcze kilka tygodni odpocznie od koszykówki. To zdaniem szkoleniowca główna przyczyna ostatnich niepowodzeń.

Rozgrywający, to w jakiś sposób przedłużenie myśli trenera. Przed sezonem, kiedy był z nami, to dobrze wyglądało. A teraz z meczu na mecz jest coraz gorzej. Jesteśmy w kryzysie, pojawiły się kolejne kontuzje. W Opolu nieszczęśliwy wypadek, Sławek Poźniak doznał wstrząsu mózgu. Kadra nam się kurczy. Sam jestem na swój sposób sfrustrowany, że to nie wygląda tak, jakbym chciał. Taki jest jednak sport, musimy znaleźć sposób, żeby te braki zastąpić.Artur Cielma, trener Muszkieterów

Artur Cielma – trener Muszkieterów Nowa Sól

W najbliższą niedzielę Muszkieterowie zagrają na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wlkp. W tabeli grupy D II ligi nowosolanie zajmują przedostatnią pozycję.

Muszkieterowie – RKKS Rawia Rawag Rawicz 57:81 (19:27, 14:18, 10:23, 14:13)

Punkty dla nowosolan: Traczyk 13, Bednarczyk, Taberski 10, Der 8, Polewiak, Grudziński 6, Busz 4, Łopiński, Klocek, Mehmeti 0.